OSVITA.in.ua
Киев +38 (093) 928-16-76 звоните нам с 10:00 до 20:00, еще контакты...
Заказать работу

Допустиме навантаження на мідний кабель

Узнать цену
Подробнее
Допустиме навантаження на мідний кабель, план работы

Ні для кого не стане новиною те, що при використанні кабельної лінії, змінний струм тривалий час проходить по жилах, що призводить до їхнього нагрівання. Найбільший його показник, у якому температура жил сягає максимуму, називається граничним допустимим. Номінальна напруга мережі впливає цей показник. Не менш важливим є те, з чого зроблено жили та ізоляція. В основному для того, щоб прокласти кабельну лінію, застосовується мідний кабель, так як його струмове навантаження більше, ніж у алюмінієвого варіанту, який має такий самий переріз.

Важливо брати до уваги те, що температура навколишнього середовища може бути різною, і змінюватися іноді. Для виробів, які працюють при перевантаженні, є поправочні коефіцієнти:

  • З наявністю ізоляції, виготовлені з ПВХ: за умови прокладання на повітрі – 1, 16. За умови прокладання у землі – 1,13;
  • З наявністю ізоляції зі зшитого поліетилену: під час проведення прокладки на вулиці – 1, 20. При виконанні прокладки у землі – 1, 17;

Не варто забувати про те, що при проведенні розрахунку кабельної лінії потрібно розуміти, що показник максимально допустимого струму для кабелю, який має захист типу «К», і має прокладку у воді, збільшується в 1,1 рази. У тому випадку, якщо температура ґрунту або повітря не відповідає тим показникам, для яких проводилися розрахунки, то допустимі навантаження струму можна обчислити за допомогою множення на поправочний коефіцієнт.

Якщо ви проводите розрахунок струмового навантаження для одножильного кабелю, який прокладається в ґрунті в трубі, і його довжина більше 10 метрів , то до уваги потрібно брати деякі коефіцієнти:

  • За умови роздільної прокладки – 0,94;
  • За виконання групової прокладки – 0,9;

Якщо ви виконали підземне прокладання кількох ліній, то провести розрахунок додаткових струмів можна за допомогою спеціальних коефіцієнтів.

Висновки

Розібратися з допустимим навантаженням на мідні кабелі може бути не просто, оскільки воно залежить від великої кількості факторів, тому може відрізнятися. Якщо вам потрібна допомога в цьому питанні, ви можете звернутися до фахівців, які ознайомляться з усіма умовами експлуатації, і зможуть провести розрахунок. Нагадаємо, що знайти все необхідне для прокладання мереж ви зможете у нашому інтернет-магазині. В наявності представлена велика різноманітність товарів відмінної якості, тому сумніватися в правильності свого вибору вам не доведеться.

 

Джерело: https://suncable.com.ua/articles/dopustimaya-nagruzka-na-mednij-kabel